Ile naprawdę kosztuje implant ?

 • Najczęściej ogłoszenia czytane przez Państwa ukrywają bardzo ważne informacje na temat cen implantów jako całości, brak jest informacji o całkowitym koszcie leczenia – często pomijane są ceny konsultacji, diagnostyki, Dodatkowych zabiegów chirurgicznych, łączników (ceny się bardzo wahają) lub koron. Po założeniu samego implantu po kilku miesiącach czas jest na wykonanie części protetycznej, którą trzeba wykonać, niezależnie od kosztów.

 • Implant za 1600zł? Czy to jest możliwe? Wszczepianie implantów jest procesem kilkuetapowym. Bardzo często podczas zabiegu implantacji lekarz musi wykonać zabieg odbudowy kostnej z użyciem błon zaporowych, biomateriałów pinów itd. Koszt tych materiałów jak i dodatkowych procedur chirurgicznych bardzo często przewyższa koszt samego wszczepu – implant to nie cały ząb gotowy do użytkowania. Implant to śruba, do której za pomocą łącznika mocuje się koronę. Każda z tych części kosztuje określoną sumę. Bardzo często w reklamach pomijany jest koszt łącznika, żeby ostateczna cena całkowita nie odstraszyła pacjenta. Część praktyk jako cenę implantu podaje bardzo niską sumę np. 850 zł., ale nie wspomina o dodatkowych zabiegach i procedurach /GBR/ – Sterowanej Regeneracji Tkanki Kostnej których cenę dolicza się do kosztu implantu. Pacjent także  nie jest w ogóle informowany o wysokim koszcie łącznika. Abyście nie tracili Państwo swojego cennego czasu, przed wybraniem się na pierwszą konsultację dana klinika powinna Państwu przybliżyć:

  • Ile kosztuje łącznik?

  • Ile kosztuje kompletny implant wraz z łącznikiem i koroną?

  • Ile kosztują zabiegi sterowanej regeneracji tkanki kostnej

 • Nasza Praktyka oferuje pisemny plan leczenia z datami kolejnych wizyt, planem leczenia i dokładnymi cenami za każdy element leczenia implantologicznego.

Pacjenci lubią wiedzieć, ile zapłacą i za co dokładnie płacą.

W Naszym Gabinecie lekarze wraz z Pacjentem kalkulują całkowity koszt leczenia. Cena implantu w Naszej Praktyce obejmuje zabiegi sterowanej regeneracji tkanki kostnej jak i tkanek miękkich. Pacjenci dodatkowo płacą tylko za zabieg:

 • Podniesienia Dna Zatoki Szczękowej
 • Zabiegi pobrania przeszczepów kostnych z miejsc poza jamą ustną.
 • Transpozycja nerwu zębodołowego dolnego.

Pacjent już na pierwszej wizycie jest informowany o ewentualnych potrzebach wykonania procedur dodatkowych. Nie zdarza się, aby lekarz – chirurg w trakcie leczenia (na kolejnych wizytach), informował Pacjenta o dodatkowych kosztach, o których wcześniej nie wspominał.

Dzięki dokładnemu kalendarzowi leczenia Nasi Pacjenci nie są narażeni na nieprzyjemne niespodzianki co do cen za kolejne etapy leczenia implantologicznego.