Znieczulenie do zabiegu implantologicznego

Sam zabieg absolutnie nie jest bolesny, wystarczy w zupełności znieczulenie takie jak do usuwania zęba. Nieprzyjemne odczucie może stanowić jedynie wibracja towarzysząca przygotowaniu miejsca pod implant. Zabieg wszczepienia jednego implantu trwa ok. 25min.

znieczulenie implanty

Jeśli pacjent życzy sobie, to można podać środek zapewniający uspokojenie. Nie jest jednak zalecane znieczulenie ogólne, gdyż takie rozwiązanie jest zupełnie niepotrzebna przy większości zabiegów. Anestezjolodzy często podkreślają, że ryzyko znieczulenia ogólnego nie powinno przekraczać ryzyka zabiegu. Nie mniej jednak jest pewna grupa pacjentów z bardzo rozległymi zanikami kostnymi wymagająca dodatkowych procedur chirurgicznych. Dla tej grupy pacjentów znieczulenie ogólne jest jak najbardziej wskazane.

znieczulenie implanty
Implantacja jest mniejszą ingerencją niż usunięcie na przykład zgorzelinowych korzeni zęba, gdzie mamy do czynienia z wysiewem bakterii do krwioobiegu. Implant jest absolutnie sterylny i dodatkowa osłona antybiotykowa zapewnia bezpieczeństwo naszemu organizmowi.

Redagował – Cezary Mierzwa