Laboratorium protetyczne

Na wynik leczenia protetycznego składają się zarówno wiedza i doświadczenie lekarza, zastosowanie nowoczesnych materiałów i urządzeń gwarantujących wysoki poziom oraz umiejętności technika dentystycznego.

Laboratorium protetyczne

W naszym Laboratorium można zamówić każdy rodzaj uzupełnienia protetycznego wykonanego również z materiałów tradycyjnych stali chromoniklowych, chromokobaltowych oraz złota.

Specjalizujemy się w wykonywaniu uzupełnień protetycznych na implantach w systemach
Branemarka, Replace, Sterii-Oss, 3i i Straumann.

Wykonujemy uzupełnienia protetyczne wymagające frezowania np. protezy szkieletowe bezklamrowe mocowane na zamkach, zasuwach, ryglach, czapeczki pod korony oraz łączniki do implantów w systemie CADD-CAM (Computer Aided Dental Design / Computer Aided Manufacturing).

W laboratorium dysponujemy laserem protetycznym LaserStar T plus firmy Bego dzięki czemu jesteśmy w stanie bardzo precyzyjnie wykonywać prace protetyczne z różnych stopów metali, tak na implantach jak klasycznych uzupełnień protetycznych. Laser ten „spawa” metale ze sobą, jest to najtrwalsze połączenie części pracy protetycznej przez miejscowe roztopienie powierzchni stykowych z dodawaniem lub bez dodawania spoiwa, w osłonie argonu co daje beztlenową prace z materiałem. Jest to najlepsze połączenie różniące się jednak od oferowanych na rynku łączeń wykonanych za pomocą zgrzewarek bądź lutownic!

Lutowanie jest to łączenie metali za pomocą spoiwa o temperaturze topnienia niższej niż temperatura topnienia metalu nim łączonego, w procesie lutowania łączone części nagrzewają się do temperatury topnienia lutu, który topiąc się wypełnia szczelinę pomiędzy częściami łączonymi.   Zgrzewanie jest procesem łączenia metali przez silne dociśnięcie do siebie łączonych części z wcześniejszym podgrzaniem miejsc łączonych co jednak w pracach protetycznych eliminuje precyzje która zapewnia najwyższą jakość uzupełnienia protetycznego oferowaną pacjentowi i współpracującymi z nami pracowniami i lekarzami. Dlatego spawanie metali posiadanym przez nas laserem zapewnia jakość, trwałe połączenie i precyzje którą nie gwarantuje lutowanie bądź zgrzewanie. Laserem możemy wykonywać także naprawy protez szkieletowych wykonywanych z różnych stopów metali oraz korekty metalu pod korony i mosty porcelanowe.

Chętnie pracujemy z lekarzami mającymi gabinety w innych miastach, prace wysyłamy pocztą kurierską.

Po wcześniejszej konsultacji z lekarzem możemy wykonać pracę w dowolnym systemie dostępnym na rynku.