Procera

PROCERA system firmy NOBEL BIOCARE jest systemem w którym można wykonywać korony, mosty trzy punktowe bez metalu oraz łączniki do implantów.
W przeciwieństwie do systemów In-Ceram firmy Vitaoraz Empress Ivoclar opiera się on na technologii CADD-CAM (Computer Aided Dental Design / Computer Aided Manufacturing).
procera
Procera ® AllCeram
Pełnoceramiczne korony, licówki i mosty.

Procera ® AllTitan
Korony i mosty na tytanie

Procera ® Abutment
Indywidualne łączniki do implantów Branemark System©, Replace, 3i i innych.

System ten polega na przygotowaniu super dokładnych elementów ceramicznych bądź tytanowych, na które napala się porcelanę w sposób konwencjonalny.
Przygotowanie elementów odbywa się metodą zaawansowanej technologii termiczno-ciśnieniowej w warunkach przemysłowych w taki sposób, iż uzyskują one nieporównywalna wytrzymałość przy idealnym dopasowaniu do modelu.
Zadaniem lekarza jest przygotowanie w odpowiedni sposób zębów pod korony – preparowanie ze stopniem bez ostrych krawędzi na brzegach siecznych i powierzchniach żujących oraz sporządzenie wycisku, który przekazuje do naszego Laboratorium.

W pracowni wykonujemy model gipsowy a następnie za pomocą skanera laserowego „odczytujemy” kształt oszlifowanego zęba.

procera2

Kształt „czapeczki” projektujemy na komputerze i przesyłamy do producenta w Szwecji, gdzie jest wykonywany.

procera3

W ciągu pięciu dni roboczych żądany element wraca do naszego Laboratorium do napalania porcelany.
procera4
System PROCERA wybraliśmy po dokładnej analizie dostępnych na rynku systemów „bez metalowych” oraz po zapoznaniu się z wynikami kilkuletnich badań klinicznych.

Skanowanie modeli daje również możliwość zamawiania i wykonywania w Szwecji indywidualnych łączników ceramicznych, tytanowych, oraz z cyrkoni. Zadaniem lekarza jest wykonanie wycisku z poziomu implantów i przesłanie go do naszego Laboratorium.
W pracowni projektujemy łączniki oraz czapeczki.
Zaletą tej metody jest bardzo dobry efekt kosmetyczny prac na implantach, nie ma efektu podkonturowści koron oraz przy recesji dziąsła nie odsłaniają się brzegi łączników, nie ma także konieczności wykonywania wycisku z poziomu łączników co znacznie przyśpiesza czas leczenia protetycznego.