Zirconium

zirconium1Nie ma wielu takich materiałów jak diamenty, które są piękne, a jednoczenie twarde i wytrzymałe. Jednakże w branży dentystycznej poszukiwane są właśnie materiały, które zapewnią nie tylko doskonała estetykę, lecz będą także trwałe, a ponadto przyjazne dla organizmu człowieka.
zirconium2
Takim produktem jest tlenek cyrkonii, czyli ceramika najwyższej klasy, która sprawdziła się już w ekstremalnych sytuacjach: powłoki termiczne w wahadłowcach, tarcze hamulcowe w autach sportowych, główki sztucznych stawów biodrowych. Właśnie ten materiał pozwala nadać uzupełnieniom protetycznym nowy wymiar. Za pomocą systemu Zirconium można wykonać pełno ceramiczne korony a nawet czteropunktowe mosty w obszarze zębów przednich i bocznych. W pojedynczych przypadkach w zależności od odległości filarów możliwe są nawet sześciopunktowe mosty. Inne możliwości zastosowania tlenku cyrkonii w stomatologii są na etapie testów, a pozwalają mieć nadzieje na jeszcze nowocześniejsze rozwiązania w protetyce.

Opracowywanie tlenku cyrkonu z powodu jego niezwykłej twardości zawsze wymagało wiele wysiłku, nakładu pracy i czasu. Dlatego materiał ten był nieosiągalny jako uzupełnienie protetyczne. Dopiero dzięki ciągłym badaniom zastosowanie tego materiału w technice dentystycznej stało się możliwe.

Na podstawie wykonanego przez lekarza stomatologa wycisku zostaje sporządzony przez technika dentystycznego woskowy model twoich nowych zębów. Ów model jest wzorem dla komputerowego lasera, który odczytując kształt wosku dokładnie rzeźbi Twoją koronę lub most w rolingu z tlenku cyrkonii. Na koniec praca uzyskuje swój estetyczny wygląd dzięki konwencjonalnej ceramice do licowania, której barwy dobiera się tak aby nie różniły się od Twoich naturalnych zębów.
zirconuim3

ESTETYKA:

 • dzięki białej podbudowie z tlenku cyrkonu base
 • dzięki specjalnej ceramice do licowania Noritake CZR
 • dzięki optymalnej możliwości dopasowania do naturalnych zębów
 • dzięki możliwości ukształtowania zębów identycznych jak naturalne

BEZPIECZEŃSTWO I PEWNOŚĆ:

 • udokumentowane stosowanie tlenku cyrkonii w medycynie przez ok 20 lat
 • brak opisów przypadków alergii w literaturze fachowej
 • brak wzajemnego oddziaływania z innymi materiałami dentystycznymi
 • cechy izolatora w zetknięciu z ciepłymi i zimnymi potrawami
 • gładka powierzchnia ceramiki konieczna dla zachowania higieny jamy ustnej

TRWAŁOŚĆ:

 • dzięki ogromnej wytrzymałości podbudowy ze wszystkich obecnych na rynku systemów pełnoceramicznych
 • dzięki dużej stabilności, również przy zachowaniu minimalnych grubości ścian podbudowy

Z powyższych powodów zdecydowaliśmy się na uruchomienie w naszym Laboratorium Protetycznym aparatury do synteryzacji tlenku cyrkonii. Część prac protetycznych cementowanych na implantach jak i oszlifowanych zębach na konwencjonalne cementy stomatologiczne wykonujemy na miejscu.

INWESTYCJA W TWOJE DOBRE SAMOPOCZUCIE KAŻDEGO DNIA.

Doskonałe uzupełnienie z tlenku cyrkonii oznacza niezaprzeczalnie duży wydatek.

Ale ponieważ oferuje Ci najwyższą, sprawdzoną jakość, opłaca się zainwestować w dobre samopoczucie każdego dnia, we własny wygląd i urok.

Konwencjonalna korona lub most na metalu licowanym porcelaną dentystyczną to także koszty, ale bez wielu zalet, które oferują uzupełnienie bezmetalowe.

Zapytaj swojego lekarza stomatologa, jak przedstawia się w Twoim przypadku różnica miedzy uzupełnieniem konwencjonalnym na metalu a mostem czy korona z tlenku cyrkonu.

PRAWDZIWA JAKOŚĆ MA WYSOKĄ CENĘ

W codziennym życiu przekonujesz się raz po raz, że wszystko co dobre ma swoją cenę. Ponadto jako wyznacznik jakości, oprócz estetyki, liczą się wartości, które określają funkcjonalność i długotrwałość inwestycji. W przypadku uzupełnień bezmetalowych te wymagania zostają nie tylko spełnione, ale na nowo ustalone.

Co można sobie lepszego wyobrazić niż doskonała estetyka, biozgodnośc, trwałość, funkcjonalność, bezkompromisowo dobre uzupełnienie.