Paweł Aleksandrowicz - ZnanyLekarz.pl

Implanty

Utrata nawet pojedynczego zęba nie jest obojętna dla całego zgryzu i każdy ubytek wymaga jak najszybszego uzupełnienia. Pozostawienie pustego miejsca po zębie jest poważnym błędem. Zęby bowiem tworzą tak spójny zespół, że zaczynają się przesuwać lub wysuwać, aby spotkać inne, z którymi mogłyby kontaktować. Utrata jednego lub większej ilości zębów daje kilka możliwości uzupełnienia ich. Jedną z nich jest umieszczenie w kości implantu czyli sztucznego korzenia.

Implanty
Czym jest implant zębowy

· Implanty zębowe · Czym jest implant zębowy? · Z czego zrobione są implanty? · Jak wygląda uzupełnienie ubytku uzębienia implantami? · Jak wygląda zabieg wszczepiania implantów? · Umieszczanie wszczepów · Gojenie po zabiegu wszczepiania implantów · Przytwierdzenie wsporników · Praca nad protezą · Znieczulenie do zabiegu implantologicznego · Implanty – czy niosą za sobą ryzyko?

Zabiegi

Implanty zębowe

Współczynnik powodzenia implantów stomatologicznych jest wysoki. Długookresowe powodzenie zabiegu zawdzięczamy samemu tytanowi, jednak cały czas prowadzone są badania mające na celu udoskonalenie powierzchni aby skracać czas gojenia i redukować do minimum ryzyko odrzutu.
Materiałoznawstwo i technologie produkcji implantów rozwijają się dynamicznie, a wspólne doświadczenia medycyny i fizyki umożliwiają ewolucję współczesnych systemów.
Zarówno powierzchnia części wewnątrz kostnej jak i rozwiązania konstrukcji nadbudowy dynamicznie nadążają nad stawianymi coraz wyżej poprzeczkami przez chirurgię i kosmetykę.
Konsultacja odbywa się w godzinach otwarcia gabinetu, pacjent musi posiadać zdjęcie pantomograficzne. Zdjęcie wykonane będzie w naszej pracowni rentgenowskiej znajdującej się w gabinecie.

Umów wizytę